PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5774}
7,3 4 699
ocen
7,3 10 1 4699
8,5 4
oceny krytyków
Gallipoli
powrót do forum filmu Gallipoli

Potrafi ona stworzyć klimat, ale nie jestem pewien, czy ten fragment "Oxygene" Jarre'a nie pasowałby
lepiej do science-fiction. Nie żeby jakoś strasznie przeszkadzał, pojawia się raptem w kilku
miejscach. Niemniej brzmi trochę dziwnie.

Film całkiem niezły, choć miejscami przynudza, brak sensownego pomysłu na poprowadzenie losów
bohaterów. Wojenna końcówka nabiera nieco ciekawszego wyrazu, pomimo pewnych klisz (fragment
Psalmu 23 musiał się przecież pojawić).

ocenił(a) film na 6
feuerbach

Mam dokładnie takie same odczucia. Film nie robi powalającego wrażenia. Miał być dramat wojenny, a przez 3/4 filmu były perypetie, wędrówki i kawały. Dopiero ostatnie minuty miały nieco więcej potencjału. Zabrakło pewnego balansu pomiędzy wędrówką bohaterów, a starciem wojennym. Pierwsza Wojna Światowa to temat dość rzadki jeśli przejrzymy karty kinematografii. Kojarzą mi się tylko "Ścieżki Chwały" Kubricka, skądinąd zupełnie inny obraz, aniżeli "Gallipoli" Weir'a. Znacznie celniej ukazuje obraz tamtej wojny, świetnie piętnuje kompletnie oderwane od rzeczywistości postawy dowódców. Ale mniejsza o to.
Co do muzyki J.M.Jarre'a to byłem kompletnie zbity jak usłyszałem jego bardzo znaną kompozycję w filmie o tematyce związanej z I Wojną. Gryzło się to z przedstawionymi zdarzeniami. Późniejsze filmy Weir'a były dużo lepsze.
Są jakieś inne, dobre filmy o I Wojnie Światowej?

feuerbach

Ta muzyka jest idiotyczne. Nadaje się do filmów o kosmosie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones