PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120317}

Hydraulik

The Plumber
6,3 630
ocen
6,3 10 1 630
Hydraulik
powrót do forum filmu Hydraulik

Dlaczego thriller?

ocenił(a) film na 8

Ja tam na tym filmie ubawiłem się po pachy.Koleś - hydraulik był niesamowity.

ocenił(a) film na 10
dekiel69

postać hydraulika też mnie strasznie ubawiła.

ocenił(a) film na 6
dekiel69

hmmm a mnie jeszcze bardziej zastanawia czemu to horror O.o

Zawsze myślałem że to komedia obyczajowa, albo jakiś komediodramat.. a tu trihller, horror... hmmmmmm

ocenił(a) film na 6
dekiel69

A mnie najbardziej zastanawiają te opisy, a w szczególności "opis dystrybutora". Zupełnie jakby z innego filmu. A z tym horrorem, to ktoś niezłą plamę dał.

ocenił(a) film na 8
dekiel69

A widzieliście inne filmy Petera Weira? Spróbujcie czasem spojrzeć na film przez pryzmat całej twórczości danego reżysera, tym bardziej, gdy jest to reżyser nietuzinkowy. Z tym horrorem to może przesada, choć nie zawsze w filmie grozy od razu musi lać się krew. W każdym razie, jeżeli odebraliście ten film jako komedię, to albo macie (lub mieliście w czasie oglądania) po dwanaście lat, albo obejrzeliście go jak pierwszy lepszy, wątpliwej jakości film, którymi karmi ludzi współczesna telewizja. A tego typu filmów w taki sposób się nie ogląda.

Zloty_Deszcz

A to w filmach Weira nie występuje humor? Dziwne, bo go odnajduję m.in. w "Hydrauliku" właśnie. Jak dla mnie to zdecydowanie thriller, ale z elementami czarnej komedii. Co anty-ambitnego jest w komedii, nie rozumiem. Ani co złego w tym, że ktoś się bawił dobrze oglądając ten film, nie rozumiem.

ocenił(a) film na 8
mala_madi

Wszędzie można dopatrzyć się humoru, tylko pytanie, czy odbieranie pewnych sytuacji jako zabawnych jest stosowne w danym kontekście? Postać hydraulika w tym filmie była niepokojąca i widać to było niemal w każdej scenie. Jeśli uważasz, że było inaczej, to podaj fragmenty, które Cię rozśmieszyły. Można się dobrze bawić na filmie, ale pod warunkiem, że jest się prawdziwie świadomym tego, co się widzi na ekranie. Osoba z zapędami do znęcania się na kimś będzie się dobrze bawiła widząc sceny zadawania tortur; dla normalnego człowieka będzie to odpychające. To rozumiesz?

Zloty_Deszcz

Jasne, że rozumiem. :) Zgadzam się, hydraulik był niepokojący, nieobliczalny! Z tym, że niektóre sceny jednocześnie w pewnym stopniu wywoływały niepokój czy lekki szok jak i śmieszyły, może przez swoją absurdalność. Cała ogólna sytuacja wydawała się dość absurdalna i dziwaczna, przerysowana, choć mimo to łatwo mi się skojarzyła z sytuacjami z własnego życia, to dopiero straszne ;) Mnie się to bardzo spodobało w filmie, dziwaczną i niepokojącą atmosferą przypomina najbardziej "Samochody, które zjadły Paryż", z tych filmów Weira, które widziałam. Weir is weird ;)

ocenił(a) film na 8
mala_madi

Oczywiście, owa absurdalność w pierwszym odczuciu może wydać się śmieszna, jednak nie czyni ona z filmu komedii. Zakładam zatem, że teraz rozumiesz również moją reakcję na wypowiedzi tych u góry, którzy to na filmie ubawili się po pachy, a postać hydraulika wydała im się niesamowita.

Chyba że to ja za bardzo się wczułem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones