PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30680}

Piknik pod Wiszącą Skałą

Picnic at Hanging Rock
7,3 58 564
oceny
7,3 10 1 58564
8,2 28
ocen krytyków
Piknik pod Wiszącą Skałą
powrót do forum filmu Piknik pod Wiszącą Skałą

Jak sądzicie, co się mogło z nimi na prawdę stać?? proszę bez glupich odpowiedzi :) Obejrzałem film, swietny jak dla mnie, ale zastanawiam sie co sie moglo im przytrafić.

ocenił(a) film na 9
Klasykowiec

Szukanie racjonalnej odpowiedzi n a tak postawione pytanie mija się z celem. W filmie mogło stać się wszystko co podpowie nam wyobraźnia, a w realu nie ma właściwie takiej możliwości by 3 osoby zniknęły jednocześnie zupełnie bez śladu, na tak małym obszarze i właściwie przy świadkach. To wie każdy. Nawet jeśli fabułę oparto rzekomo na faktach, to trudno dać temu pełną wiarę. Każde co bardziej tajemnicze miejsce ma swoją legendę.

kalakatakimuru

normalnie, przemieściły się w czasie, jest to wyjaśnione w ostatnim rozdziale książki Joan Lindsay (rozdział ten słusznie nie został opublikowany w pierwszej wersji, a dopiero po śmierci pisarki).

kalakatakimuru

Nie byłby tego taki pewien: http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?t=12644

ocenił(a) film na 10
Klasykowiec

Hmm...mozna wierzyc lub nie w działalność sił nadprzyrodzonych lub uznać że dziewczęta zostały dość prozaicznie zjedzone przez dzikie zwierzęta

Klasykowiec

A co miło się stać ta stara Pani Appleyard, je zabiła i ta Sarę wypchnęła z dachu czy z okna przecież! Stara alkoholiczką była, więć juz całkiem jej się zdążyło we łbie poprzestawiać! Tą nauczycielkę która zniknęła z tymi laskami też pewnie zamordowała. a Irma nic nie "pamiętała"....bo się starej bała! W końcu nie na darmo stara skoczyła ze skały na koniec, nie mogła już z winą żyć dłużej. I Finito.

ps. ta babka która grała Mirandę nadal ładna jest i ma fajne długie włosy:)

Swoja drogą ta stara Pani Appleyard, to chyba jest odpowiednikiem upiornej Panny Ratched - z "Lotu nad Kukułczym Gniazdem", i okropnej właścicielki pensji z "Malej księżniczki".............................well ..tak sobie myślę...że tak.............

ocenił(a) film na 8
Klasykowiec

Ja myślę że one jakby przeniosły się do innego wymiaru,jeśli interesują ci tego typu tematy polecam poczytać o ranczu skinwalkera,lub zwyczajnie trójkąt bermudzki,na ziemi jest masa takich miejsc gdzie ludzie zniknęli bez śladu.

ocenił(a) film na 3
tojaag

Takie rozwiązanie zostało pierwotnie przedstawione w powieści o tym samym tytule. Przeniosły się do alternatywnego wymiaru dowodzone przez nauczycielkę w pantalonach(SIC!)

Klasykowiec

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_of_Hanging_Rock

Klasykowiec

http://www.mck.com.au/users/brett/picnicSolution.htm

ocenił(a) film na 10
Klasykowiec

wydaje mi się, że to tak naprawdę nie ma znaczenia. Sam reżyser nie wie co się stało.

Bardziej chodziło o pokazanie chorej rzeczywistości, konwenansów, zasad, sztywnych reguł.

To film bardziej symboliczny niż realny.

ocenił(a) film na 3
Klasykowiec

Nie oczekuj mądrej odpowiedzi na te kiepskie fantasy story które uśpiło mnie po 30 minutach jak rybka mini mini 5 latka.Myślę że reżyser chciał zabłysnąć tym filmem, zdobyć sławę i udało mu się,dzięki temu że są gusta i guściki i każdy towar znajdzie odbiorcę.

ocenił(a) film na 3
Klasykowiec

Ejeju cała ta książka i film to fikcja oprócz miejsc jak nie wierzysz to wejdź na stronę czepiam się książek i znajdź ten artykuł

ocenił(a) film na 8
Klasykowiec

Podobno dopadł je John Holmes ze swoim mieczem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones