PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11999}

Zielona karta

Green Card
6,5 6 172
oceny
6,5 10 1 6172
6,0 3
oceny krytyków
Zielona karta
powrót do forum filmu Zielona karta

Rewelacyjny film, jedna z najciekawszych komedii romantycznych. Zero sztampu, zero nadęcia. Lekko, bezpretensjonalnie i zabawnie, ale, oprócz tego - właśnie refleksyjnie. Przepiękna muzyka, trafne zakończenie, bardzo ciekawie ukazane relacje między dwojgiem ludzi (co widać zwłaszcza w drugiej połowie filmu). Oczywiście znakomite role MacDowell i Depardieu. Każde z nich z wdziękiem i wyczuciem oddało charakter swojej postaci.
Ktoś zna tytuł piosenki na napisach końcowych?
Chociaż pewnie odpowiedzi się nie doczekam...

No_5

Ok, to "Eyes on the Prize". Polecam. :)

No_5

narzekasz, ze ocena za niska ale sama nie wystawilas zadnej.

ocenił(a) film na 7
No_5

Pewnie, że sobie kpią. Co prawda ocena pasuje do filmu, ale biorąc pod uwagę fakt, że na Filmwebie taką ocenę zbierają gnioty, to "Zielona karta" powinna mieć ocenę ponad 8.0 ;)

ocenił(a) film na 7
No_5

Świetna komedia romantyczna. Gérard Depardieu jest po prostu strasznie sympatyczny w tym filmie i muszę powiedzieć, że nawet uwodzicielski... Mmm ;)

ocenił(a) film na 9
No_5

Uwielbiam ten film.
Jest lekki, przyjemny, refleksyjny. Mam wrażenie czystości w tym filmie. Nie wiem czy mnie zrozumiecie. Nie ma w nim przepychu, napuszonych pięknych laleczek. Ukazana zwykła i niezwykła miłość zwyczajnych ludzi.
Warto taki film mieć na DVD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones